
De Japanse luchtvaartmaatschappij All Nippon Airways biedt reizigers vanaf volgend jaar op een groot aantal routes gratis WiFi aan. Het is de bedoeling dat de service tegen 2030 beschikbaar is op 80 procent van alle internationale vluchten die worden uitgevoerd met widebodyvliegtuigen.
Op dit moment biedt het Star Alliance-lid al WiFi aan op de Boeing 777 en 787 en de Airbus A380 via Inmarsat. Passagiers kunnen daarmee tekstberichten versturen en websites bezoeken. Nu gaat de luchtvaartmaatschappij in zee met Viasat, dat passagiers dusdanig snel internet beloofd dat ook streamingdiensten als Netflix of Amazon Prime hoog in de lucht gebruikt kunnen worden.
Uitrol
ANA vliegt zowel op binnenlandse als internationale routes met widebody’s. Het nieuwe, snelle internetsysteem komt als eerste beschikbaar op de Boeing 767-300ER’s die voor vluchten naar buitenlandse bestemmingen worden gebruikt.
De ombouw van de eerste toestellen is inmiddels gestart, en volgend jaar moeten alle zes 767’s die Viasat-internet krijgen zijn omgebouwd. Daarna wordt een deel van de Boeing 787-9 Dreamliners en de nieuw bestelde Boeing 777-9’s onder handen genomen. In totaal gaat het om 43 vliegtuigen. Viasat-internet is straks kosteloos voor elke reiziger, ongeacht de reisklasse.
ANA vliegt in de Benelux tussen Brussel en Tokio.