CEO Air Canada stapt op na kritiek op Engelstalige rouwboodschap

Rousseau (c) Air Canada
1 april 2026 - 7:20 | Door: 
Onze redactie
| Foto: Air Canada

Michael Rousseau treedt terug als CEO van Air Canada na aanhoudende kritiek op zijn reactie na een dodelijk incident in maart. Zijn rouwboodschap, die uitsluitend in het Engels werd opgesteld, leidde tot politieke en maatschappelijke verontwaardiging in Canada.

Het incident vond vorige week plaats op luchthaven LaGuardia in New York, waar een toestel van Air Canada Jazz uit Montreal op de landingsbaan in botsing kwam met een brandweerwagen. Daarbij kwamen beide piloten om het leven, onder wie Antoine Forest, afkomstig uit het Franstalige Québec.

De keuze van Rousseau om zijn condoleance alleen in het Engels te publiceren – ondanks Franse ondertiteling – leidde tot honderden klachten bij de Canadese Commissaris voor Officiële Talen. In Canada, waar Engels en Frans beide officiële talen zijn, wordt van leiders van nationale bedrijven verwacht dat zij zich in beide talen uitdrukken.

Ook vanuit de politiek klonk kritiek. Premier Mark Carney noemde het aftreden van Rousseau “passend” en benadrukte het belang van tweetalig leiderschap. De premier van Québec, François Legault, stelde dat een opvolger Frans moet spreken.

Air Canada heeft nog niet bekendgemaakt wie Rousseau zal opvolgen.

Extra advertentie tonen: 
1
extra add 1ste alinea: 
1
Copyright Reismedia BV 2026 - Cookieinstellingen