
Brussels South Charleroi Airport waarschuwt voor mogelijke verstoringen op vrijdag 9 oktober als gevolg van een nationale vakbondsbetoging. Hoe groot de impact op de luchthavenoperaties zal zijn, is voorlopig nog onduidelijk.
De luchthaven meldt dat de manifestatie gevolgen kan hebben voor haar activiteiten, maar beschikt nog niet over voldoende informatie om de omvang van de mogelijke hinder te bepalen. Ze volgt de situatie en zal verdere details bekendmaken zodra die beschikbaar zijn.
Vakbonden niet eens met beleid federale regering
De nationale betoging vindt plaats in Brussel en wordt georganiseerd door de vakbonden ABVV en ACV. De actie richt zich tegen het begrotings- en sociaal beleid van de federale regering. De vakbonden willen onder meer de koopkracht en de loonindexering beschermen en verzetten zich tegen een mogelijke btw-verhoging en plannen om de arbeidstijd op jaarbasis te berekenen.
Gevolgen nog onduidelijk
Charleroi Airport vraagt passagiers die vrijdag reizen om de volgende mededelingen van de luchthaven te volgen. In de huidige aankondiging worden nog geen concrete vluchtannuleringen of beperkingen van de luchthavenactiviteiten gemeld.
Vorige maand werd Charleroi Airport ook nog getroffen door nachtelijke stakingen van de luchtverkeersleiding Skeyes. Na ongeveer een week werd die staking opgeschort, doordat de vakbonden met een bemiddelaar weer in gesprek gingen.
Dit artikel verscheen eerder bij onze zustersite RateOne










































































